O nás

14.9.2018 - 15.9.2018, EXPO CENTER, Trenčín

Jana Jankovičová

Riaditeľka výstavy TMM, hlavná koordinátorka

Myšlienku znovuzrodiť legendu Trenčína – módny veľtrh Trenčín mesto módy nosím v hlave už dlhšiu dobu, ale až teraz cítim, že prišiel ten správny čas oživiť ju. Hlavným motívom tejto odvážnej myšlienky bol fakt, že v súčasnej dobe sa ľudia začínajú vracať k tradíciám, ku kvalite výrobkov a dôveryhodnosti značky. To sú veľmi dôležité atribúty, nakoľko nie je nič významnejšie, tak v biznize ako i v bežnom živote, ako priamy kontakt s výrobcom, jeho výrobkami, jednoducho kontakt človeka s človekom. A čo je podstatné, na Slovensku i v Čechách vzniklo naozaj veľké množstvo kvalitných mladých firiem, odevných spoločností, hand-made výrobcov, módnych návrhárov, ktorí si zaslúžia slušnú platformu, kde by sa všetci mohli aspoň raz do roka predstaviť a zviditeľniť priamo svojim potencionálnym zákazníkom. Veríme, že naša snaha a úprimný  zámer bude mať u ľudí úspech a hlavne sa podarí urobiť z tejto výstavy opäť pravidelnú tradíciu.

Som veľmi rada, že prvý znovuzrodený ročník výstavy TMM 2017 dopadol nad naše očakávania. Splnil nielen tie naše, ale aj našich vystavovateľov a hlavne návštevníkov výstavy. Už teraz pripravujeme pre Vás 2. ročník v našej réžii a veríme, že Vám opäť prinesieme zujímavé odevné spoločnosti, hand-made výrobcov a módnych návrhárov. Výstava TMM je výnimočná tým, že okrem možnosti kontrahovať kvalitný tovar do Vašich obchodov a butikov, si môžete tieto kvalitné výrobky aj zakúpiť priamo na výstave za zľavnené cenové relácie. Vystavovatelia sa na Vás tešia a už teraz si chystajú nové trendové oblečenie a doplnky, aby Vás potešili.

Novinkou na výstave TMM 2018 bude aj účasť viacerých kvalitných škôl, ktoré budú prezentovať tvorbu svojich talentovaných žiakov , či už v odevníckom, obuvníckom alebo šperkárskom odbore. Vy si budete môcť tieto jedinečné kúsky na výstave zakúpiť a podporiť tak tieto mladé talenty. Ďaľšiou novinkou bude to, že keď chceme ísť s dobou a prítiahnúť aj mladých ľudí na našu výstavu, pozývame tento rok ako vystavovateľov aj kvalitné internetové slovenské spoločnosti, eshopy, ktoré ponúkajú a predávajú veci len cez internet . Vyberáme spoločnosti zo Slovenska a Čiech, ktoré ponúkajú kvalitnú a cenovo prijateľnú módu pre mladých ľudí, ktorí milujú street štýl, rap a hip-hop. Je to móda originálna, uletená, trendová a “chic”. Nie každý kvalitný eshop mladí ľudia poznajú a my im chceme na našej výstave predstaviť tie najkvalitnejšie, aby kúpou ich výrobkov podporili poctivých výrobcov hlavne na Slovensku , nie eshopy z Číny. Aby sa naučili vyberať si aj eko oblečenie, ktoré neničí planétu, ale naopak, šetrí ju. Už Ste videli, koľko svetového odpadu tvorí oblečenie? Alebo, ako sa farbia rifle v Číne a čo to robí s okolím? Udržateľná móda nie je len pojem, ale reálna hrozba. To, čo by malo byť v našich šatníkov, nie je kabelka z krokodíla, ale 100% recyklovaná kabelka. Eko je to, čo sa nosí a čím našej zemi prospejeme oveľa viac ako zabíjaním zvierat a klčovaním daždových pralesov. Eko fashion vôbec nie je nuda a my Vám predstavíme viacero popredných slovenských internetových obchodov, zameraných na udržateľnú a modernú eko módu!

jana-jankovicova

Filip Jankovič

Kreatívny producent

Prinavrátiť mestu Trenčín jeho legendu – výstavu Trenčín Mesto Módy ma veľmi nadchlo. Jedine blázon ako je moja mama sa mohol do niečoho takého pustiť. S myšlienkou znovuzrodiť výstavu sa pohrávala vyše roka, ale až koncom roka 2016 sa definitívne rozhodla ísť do toho naplno. Pamätám si , že som tam ako malý 3-ročný chlapec chodil s ňou, robila vtedy modelku za Slovakotex. Veľmi som bol na ňu hrdý. Neskôr som tam ako 7-ročný predvádzal, nakoľko mama tam začala organizovať módne prehliadky pre vystavovateľov a samozrejme ma do nich zapojila. Jednoducho som vedel, že sa tam ona aj ja ešte raz vrátime.

V rámci výstavy spolupracujeme aj s mojou sestrou Dominikou, ktorá bude mať na starosti všetky módne prehliadky pre vystavovateľov ako hlavná stylistka. Ja mám na starosti celkový dvojdňový program, jeho dramaturgiu a zároveň réžiu galavečera „Legenda sa vracia“ spolu s produkčnou spoločnosťou STarts company. Naši dvaja bratia, Hugo a Marcus pôsobia ako modely, takže pracovná účasť na výstave neminie ani ich. Veríme, že sa nám podarí pre Vás všetkých pripraviť a úspešne obnoviť zmysluplnú výstavu, osláviť módu, nadviazať nové kontakty, ale hlavne sa stretnúť s veľkým počtom zaujímavých slovenských výrobcov a poctivou ľudskou tvorivou prácou. Ja sa už neviem dočkať!

filip-foto

Mária Kachutová Čírová

Ambasádorka charity TMM

2.ročník odevnej výstavy Trenčín Mesto Módy sa bude niesť v znamení charity. Pomáhať tým, čo to najviac potrebujú sa ako spoločnosť IBISMODA a Ultramax venujeme už dlhé roky. Ani pri organizácii výstavy Trenčín Mesto Módy neurobíme výnimku. Rozhodli sme sa prostredníctvom našich vystavovateľov pomáhať vybraným detským domovom a krízovým centrám na Slovensku. Nechceme duplovať úlohu štátu, ale uvedomujeme si, že stále neprichádza do týchto zariadení dostatočná finančná podpora, ktorá by im stačila na slušný chod ich zariadení. Preto sme sa rozhodli pomôcť a prostredníctvom našich štedrých sponzorov a vystavovateľov priebežne dodávať do týchto zariadení úplne nové šatstvo , doplnky, hračky a iné dôležité veci. Ambasádorkou pre oblasť charity v rámci výstavy Trenčín mesto Módy sa stala charizmatická speváčka Mária Kachútová Čírová. Mária veľmi ochotne a rada prijala našu ponuku a zároveň myšlienku spojiť sily za dobrú vec a prostredníctvom našich kvalitných slovenských vystavovateľov venovať do detských domovov a krízových centier pre nich tak potrebné veci. Teší nás, že záujem vystavovateľov venovať svoje výrobky na charitu narastá a vážime si, že veľký podieľ na tom má práve Mária vďaka svojej charizme a vnútornej pokore.

Počas organizovania výstavy Vás budeme informovať o tom, ktorá spoločnosť venovala svoje výrobky na charitu. Zároveň prostredníctvom neziskovej organizácie Úsmev ako dar poskytneme venované veci tým, ktorí to najviac potrebujú, či už deťom do detských domovov alebo matkám a ženám do krízových centier.

maria-cirova-tmm

Ivana Gáborik & Katarína Jakeš

Ambasádorky slovenskej módy TMM

Odevná výstava TMM aj tento rok predstaví odbornej ale aj širokej verejnosti kvalitné slovenské odevné spoločnosti, šikovných “handmade” tvorcov, ale aj talentovaných módnych dizajnérov. Našim cieľom je podporiť a zviditeľniť väčších ale aj menších slovenských výrobcov, ktorí tvoria pomalú módu, takzvanú “slow fashion”. Tá sa opiera o myšlienku vyrábať menšie počty oblečenia, ale o to zaujímavejšie a kvalitnejšie, od detského oblečenia až po dámsku a panskú módu. Na Slovensku máme veľa talentovaných módnych návrharov, ktorí si zakladajú svoje vlastné dizajnérske značky a vyznávajú princípy pomalej módy. Medzi ne určite patrí aj značka KATTIVA, ktorú založili a naplno rozbehli dve krásne, sympatické podnikateľky Ivana Gáborík a Katka Jakeš Štumpfová. Ich cieľom je vyrábať kvalitné a trendové modely, vyrobené z kvalitných materiálov, aby sa ženy v nich cítili pohodlne a jedinečne. Svoju prácu robia precízne, zodpovedne a s láskou, preferujú nositeľnú módu, ktorá spĺňa kritéria vysokej kvality. Ich cieľom je prinášať slovenským ženám a dievčatám aktuálne módne trendy v obliekaní a doplnkoch za prijateľnú cenu. Práve preto sme poctení, že práve tieto krásne a cieľavedomé ženy – podnikateľky sa stali Ambasádorkami slovenskej módy v rámci výstavy TMM. Ich heslo je jasné a výstižné “Nech žijú všetky štýlové ženy!“

gaborik-jakes

Karin Haydu

Ambasádorka výstavy TMM

„Na jar sme sa stretli s pani Jankovičovou, ktorá prišla za mnou s ponukou, či by som neprijala úlohu stať sa ambasádorkou veľtrhu Trenčín mesto módy 2017. Túto dámu vnímam už niekoľko rokov a vždy sa mi jej meno spájalo s úspešnými projektmi, preto som bola potešená a zároveň poctená jej ponukou. Byť pri zrode, resp. znovuzrodení niečoho tak legendárneho, ako TMM rozhodne je, považujem za veľký honor. Mám rada tradície, ručné práce, rada tvorím, štrikujem, háčkujem, vyšívam, maľujem obrazy, vyrábam tradičné veľkonočné voskové kraslice, rôzne koláže, pletiem korbáče, venujem sa dekupáži. Jednoducho rada tvorím. A presne o to ide aj v tomto zmysluplnom projekte. O tvorbu slovenských, českých, ale aj zahraničných  výrobcov, ktorí majú jedinečnú možnosť sa adekvátne odprezentovať na jedinom obdobnom veľtrhu na Slovensku. Myslím, že tento pomyselný nultý ročník bude lákadlom nielen pre samotných vystavovateľov, ale hlavne pre návštevníkov veľtrhu všetkých vekových kategórií, pre ktorých je pripravený atraktívny program vrátane toho kultúrneho. Teším sa, že môžem byť jeho súčasťou.

karin-haydu-final

Staňte sa súčasťou TMM

Pridajte sa k vystavovateľom a kvalitným módnym značkám ako je Tatrasvit, ZDA Partizánske, LUZ Atelier, OZETA, Petra TOTH, Lýdia Eckhard, LULL Loungwear, BEPON, Yoora Studio a mnoho iných, aby ste mohli prezentovať svoju kvalitnú slovenskú tvorbu tak odbornej ako aj širokej verejnosti na najväčšiom podujatí, zameranom na módu na Slovensku! V prípade záujmu, akýchkoľvek otázok či Vašich podnetov nás nevájajte kontaktovať!

Meno *
Email *
Telefón *
Správa *

Lucia Hatalová

obchodný referent

Ultramax, s.r.o

M. Turkovej 46

91101 Trenčín