História

Najpopulárnejšia akcia v odevníckom priemysle

Trenčín - mesto módy

S mestom Trenčín sa spája dlhodobá tradícia výstav a veľtrhov spojených s rôznymi odvetviami priemyslu. Medzi najpopulárnejšie akcie v odvetví odevníckeho priemyslu patrila výstava Trenčín – mesto módy, ktorej história siaha až do roku 1963. Prvýkrát sa konala pod názvom Výstava výrobkov trenčianskeho textilného a odevného priemyslu v závodnom klube Merina Trenčín. Od roku 1970 výstava prešla pod VHJ Slovakotex, a od roku 2007 pod spoločnosť Expo Center a.s. Trenčín. Nuž a v roku 2008 svoje brány definitívne zatvorila.

Začiatky

Odevníctvo do Trenčína priniesol prostějovský továrnik Jan Nehera. Prvú konfekciu šil už v roku 1939 v dielni na dnešnej Palackého ulici. O rok neskôr odkúpil pozemky „Za mostami“ na pravom brehu Váhu, kde postavil výrobné haly. Fabriku, v ktorej pracovalo takmer 200 ľudí, slávnostne otvoril a dal vysvätiť 24. augusta 1940. Stala sa základom na vybudovanie odevníckeho kolosu Odeva, ktorý vznikol v roku 1948.

historia-tmm2

Reštart

Myslíme si, že práve v tejto dobe je veľký návrat k poctivej domácej produkcii, návrat k remeslám, manuálnej ľudovej kreativite. Vzniklo veľa nových odevných spoločností, sukromných manufaktúr, výrobcov ale aj dizajnérov, ktorí zásobujú trh naozaj kvalitnými výrobkami, odevmi, doplnkami, šperkami a my ich chceme širokej verejnosti predstaviť. Chceme prezentovať to najlepšie, nakvalitnejšie a najoriginálnejšie čo sa momentálne na Slovensku a v Čechách vyrába, našim cieľom je oživiť veľtrh aj zahraničnou kvalitnou produkciou z Maďarska, Rakúska a Poľska.

tmm-historia3

Staňte sa súčasťou TMM

Pridajte sa k vystavovateľom ako NOVESTA, BEPON, ZDA Partizánske, Andrea Martiny, KARIN POYEL, SLOVENKA, FunnySOX, Lombardi Fashion House, Natasha Azariy, Jenny Jeshko, Izabela Komjati, modrotlač Matej Rabada, Folklor.sk, Folklorne Veci, Luxury Day a mnoho iných, aby Ste mohli prezentovať svoju kvalitnú výrobu tak odbornej ako aj širokej verejnosti na najväčšom podujatí, zameranom na módu na Slovensku! V prípade záujmu, otázok či Vašich podnetov, nás neváhajte kontaktovať.

Meno *
Email *
Telefón *
Správa *

Katarína Kadlecajová

Obchodný referent

Ultramax, s.r.o

M. Turkovej 46

91101 Trenčín