Dizajnér roka

14.9.2018 - 15.9.2018, EXPO CENTER, Trenčín

SÚŤAŽ TOP dizajnér roka 2018

Spoločnosť Ultramax, organizátor výstavy Trenčín Mesto módy vyhlasuje 2. ročník verejnej súťaže: TOP dizajnér roka pre Slovenskú a Českú republiku.

Cieľ súťaže:

Cieľom súťaže je podporiť a zviditeľniť mladých talentovaných módnych dizajnérov. Prihlásiť sa môžu mladí študenti, dizájneri od 17 do 32 rokov . Téma je dobrovoľná, každý môže predviesť svoj vlastný štýl. Do finále na výstavu TMM sa dostane maximálne 7 dizajnérov. Vyberie ich odborná porota jej predsedkyňou bude uznávaná módna žurnalistka PhDr. Dana Lapšanská.

 Víťaz súťaže TOP dizajnér roka vyhráva:

– medializácia prostredníctvom našich mediálnych partnerov
– možnosť nafotenia svojej víťaznej kolekcie do módneho časopisu EVA
– exkluzívnu sošku od umeleckého sklára Achilleasa Sdoukosa
– možnosť prezentácie svojej kolekcie na výstave Trenčín Mesto Módy 2018

Typ súťaže:

Verejná, neanonymná, určená pre absolventov stredných a vysokých škôl s odborným zameraním. Prihlasovateľ musí mať viac ako 17 rokov a menej ako 30 rokov, trvalý alebo prechodný pobyť na území SR a ČR.

Podmienky zaradenia do súťaže:

 • kompletne vyplnená prihláška
 • kresby a dokumetácia ku kolekcii 6 a viac súťažných modelov (najmenej 6 kompletných outfitov) podľa špecifikácie

Špecifikácia:

 1. Minimálne 6, maximálne 10 kresieb vo formáte A4 (možete poslať kresby aj prostredníctvom emailu)
 2. Napísať názov Vašej kolekcie
 3. Technický popis (strihové riešenia, použitý materiál)

Všetky kresby a materiály musia byť očíslované a označené menom autora.
Kolekcie môžu byť aj magisterské, už niekde predstavené.

Porota:

Predsedkyňou poroty bude uznávaná módna žurnalistka a módna poradkyňa – PhDr. Dana Lapšanská. Spolu s ostatnými členmi poroty vyberie zo všetkých prihlásených módnych dizajnérov 7 finalistov, ktorí budú svoju kolekciu prezentovať na výstave TMM 2018.

Výsledky výberu postupujúcich návrharov budú zverejnené do 30.7.2018 na stránke www.tmm.sk

Svoju kolekciu predvedú dňa 14.9.2018 pred odbornou porotou za účasti verejnosti v pavilóne č.7. Jeden z nich sa stane vítazom „TOP dizajnér roka 2018“ v rámci vyhlásenia súťaže ZLATÁ FATIMA 2018 v sobotu 15.9.2018.

Hodnotenie a kritériá:

 • kreativita, originalita a inovácia
 • kresebná zručnosť
 • spôsob spracovania zadanej témy a zohľadnenie súčasných módnych trendov
 • technická a technologická vyspelosť
 • súlad estetického a funkčného riešenia
 • vhodný výber materiálu a farebné cítenie

Termíny:

 • Uzávierka na zaslanie prihlášok a dokumentácie: 30.6.2018
 • Súťažné modely si postupujúci návrhari prinesú na výstavu TMM dňa 14.9.2018

Prihlasovanie do súťaže:

Prihláška na stiahnutie TU

Fenoménom modernej doby globalizácie je okrem nadnárodného spájania kultúr aj o to väčšia snaha udržať si vlastné kultúrne a národné povedomie. Už veľa krát sa hovorilo o tom, že Slovensko disponuje veľkým kreatívnym a intelektuálnym ľudským potenciálom v rôznych odvetviach, nie vždy sa nám ho však darí udržať „doma“. Inak tomu nie je ani v oblasti módneho návrhárstva. Našej verejnosti je známych len zopár mien skvelých slovenských dizajnérov.

Projekt “TOP dizajnér roka” vznikol s cieľom podporiť mladých talentovaných dizajnérov v obore módneho návrhárstva, prepojiť módu s každodenným moderným životom a oživiť domácu tvorbu a produkciu. Vzhľadom na nedostatočný priestor pre prezentáciu domácej tvorby, limitované možnosti realizácie je projekt veľkým prínosom pre širšiu skupinu ľudí.

Móda je kultúrnym odvetvím a kultúra buduje vyspelú spoločnosť. Preto je cieľom vytvoriť priestor pre kultúru a formovať vkus ľudí prijateľným spôsobom.

Staňte sa súčasťou TMM

Pridajte sa k vystavovateľom a kvalitným módnym značkám ako je Tatrasvit, ZDA Partizánske, LUZ Atelier, OZETA, Petra TOTH, Lýdia Eckhard, LULL Loungwear, BEPON, Yoora Studio a mnoho iných, aby ste mohli prezentovať svoju kvalitnú slovenskú tvorbu tak odbornej ako aj širokej verejnosti na najväčšiom podujatí, zameranom na módu na Slovensku! V prípade záujmu, akýchkoľvek otázok či Vašich podnetov nás nevájajte kontaktovať!

Meno *
Email *
Telefón *
Správa *

Lucia Hatalová

obchodný referent

Ultramax, s.r.o

M. Turkovej 46

91101 Trenčín