Aktuality

Ako vznikla myšlienka obnoviť výstavu TMM?

Legendárna výstava TRENČÍN MESTO MÓDY , sa vďaka jej organizátorke Jane Jankovičovej,
po rokoch vracia, aby nadviazala na svoju slávnu tradíciu a odprezentovala to najkvalitnejšie, čo v
oblasti módy ponúka domáci a český trh. Návštevníci sa môžu tešiť na 6 pavilónov plných prezentá-
cií úspešných značiek, uznávaných módnych návrhárov, ale i malovýrobcov či šikovných hand-made
tvorcov, ktorým je venovaný jeden celý pavilón. Chýbať nebude ani bohatý spievodný program.

 

Ako vznikla myšlienka obnoviť výstavu TMM potakmer 10 rokoch ?

Prvou a zároveň najväčšou podporou, ktorá ma naštartovala, bol môj sused a dlhoročný priateľ Ivan Fabian, ktorý je organizátorom , z môjho pohľadu najlepšiej rybárskej výstavy v rámci Slovenskej a Českej republiky. Obdivovala som jeho prácu, a preto bol mojou motiváciou najmä jeho dôvera, ktorú do mňa vkladal.

Ako všetky začiatky, ani ten môj nebol jednoduchý, ale nakoniec som sa s tou myšlienkou zžila a pustila som sa do toho naplno.

Čo všetko budú mať možnosť ľudia uvidieť na výstave ?

Našim najdôležitejším zámerom je podpora domácej výroby a zviditeľnenie našich výrobcov. Preto na znovuzrodenej výstave Trenčín Mesto Módy bude môcť odborná ale aj široká
verejnosť vidieť viac ako 130 kvalitných slovenských a českých vystavovateľov, ktorí sa budú prezentovať svojou vlastnou výrobou či už odevov, alebo doplnkov, od výrobcov plaviek až po
výrobcov kožuchov. Nesmierne nás teší, že pozvanie prijali aj zakladatelia výstavy TMM – spoločnosť OZETA, ale aj iné spoločnosti, ktorých vznik siaha do 30-tich rokov minulého storočia, ako napr. ZDA Partizánske, NOVESTA, TATRASVIT, Slovenka a TONAK.

 

Čím sa výstava odlišuje od pôvodného TMM a v čom si zachováva svoju tradiciu ?

Keďže pôvodný systém výstavy, bol natoľko originálny a páčil sa nám, nechceli sme v princípe meniť jeho históriu a logistiku. Výstava bude obsahovať kontraktačné pavilóny , alej aj kontraktačno – predajné , tak, ako tomu bolo v minulosti. Sprievodný program bude takisto bohatý. Pozývame úspešných účinkujúcich, ktorí prijali naše pozvanie, ako napr. raper KALI, speváčka Mária Čírová, RONIE, raperka Aless, huslista Filip Jančík, gytarista David Bílek, spevácke duo Ricco& Claudia, folklórny tanečný súbor SĽUK, operný spevák Pavol Bršlík, operná speváčka Martina Múdra a mnoho iných.

Ako bonus organizujeme výstavu tradičných ľudových krojov z jednotlivých regiónov Slovenska. Pre mladých a talentovaných dizajnérov organizujeme súťaž TOP dizajnér roka, kde víťaz získava slušnú finančnú hotovosť na možnosť zúčastniť sa o rok známeho fashion weeku v Európe. Zmyslom tejto súťaže pre nás je hlavne spájanie talentovaných módnych návrhárov s úspešnými odevnými spoločnosťami, ktorých vzájomné prepojenie a spolupráca bude mať zmysel pre obidve strany. A v neposlednom rade organizujeme aj tradičnú súťaž ZLATÁ FATIMA, kde budeme v rámci veľkého galavečera oceňovať najkvalitnejšie výrobky, najúspešnejšie firmy a novinkou bude aj vyhlásenie Legendy módy a pre vystavovateľov aj súťaž o TOP expozíciu tohtoročnej výstavy. V porote budú uznávaní módni žurnalisti, módni navrhári, ale aj odborníci v odevnom priemysle. Spomeniem módneho návrhara Josefa Ťapťucha, Doc.Júliu Sabovú, módnu návrhárku Máriu Štranekovú, úspešnú módnu žurnalistku Danu Lapšanskú, módneho návrhára Borisa Hanečku.

Aká je kapacita miesta podujatia ? Kolko je výstavných miest ?

Celková výstavná rozloha výstaviska Expo Center v Trenčíne je 18.000 m2, pričom nám sa podarilo zaplniť všetky plochy a týmto sa chceme poďakovať všetkým vystavovateľom, ktorí nám dali plnú dôveru, a mnohí k nám merajú diaľku až z Poľska , Talianska či Rakúska.

Staňte sa súčasťou TMM

Pridajte sa k vystavovateľov ako Tatrasvit, ZDA Partizánske, Karin Poyel, ST.Kristof, Petra Toth, DONAT, Infinity, Jenny Jeshko, AVENIR, Bortolami Collection, Lombardi Fashion House a mnoho iných, aby ste mohli prezentovať svoju kvalitnú výrobu tak odbornej ako aj širokej verejnosti na najväčšiom podujatí, zameranom na módu na Slovensku.V prípade záujmu, otázok či Vašich podnetov nás neváhajte kontaktovať.

Meno *
Email *
Telefón *
Správa *

Lucia Hatalová

obchodný referent

Ultramax, s.r.o

M. Turkovej 46

91101 Trenčín